یادگیری فتوشاپ
صفحه اصلی » یادگیری فوتوشاپ، 20  علت که چرا باید یاد بگیریم؟

یادگیری فوتوشاپ، 20  علت که چرا باید یاد بگیریم؟

فوتوشاپ یک مهارت ارزشمند و کاربردی است که در عصر حاضر بسیاری از محتواهای تصویری به آن وابسته هستند؛ بنابراین تسلط به هنر فوتوشاپ و مهارت کار کردن با نرم‌افزارهای آن می‌تواند به پیشرفت شما در عرصه‌های مختلف کمک کند.

فرقی نمی‌کند که هدف شما از فتوشاپ یک ادیت ساده، طراحی گرافیکی مبتدی یا پروژه‌های حرفه‌ای باشد؛ در هرحال دلایل مختلفی وجود دارند که شما را مجاب می‌کنند چرا باید فوتوشاپ یاد بگیرید؛ در ادامه به این دلایل اشاره خواهیم کرد.

 1. بهبود کیفیت عکس‌ها

اولین و کمترین فایده یادگیری فوتوشاپ این است که شما می‌تواند به کمک ابزارهای فوتوشاپ، کیفیت عکس‌های خود را از نظر رنگ، نور، وضوح و… ارتقا دهید و نواقص یا جزئیات نامطلوب موجود در عکس را اصلاح کنید.

 1. طراحی گرافیکی

با تسلط به نرم‌افزارهای فوتوشاپ می‌توانید طراحی‌های گرافی خلاقانه و تصاویر بصری خاص را در قالب کارت پوستال، پوستر، بنر، بروشور، کارت، لوگو، قالب‌های تصویری و… را ایجاد کنید.

 1. فعالیت قوی تر در سوشال مدیا

با تسلط بر فوتوشاپ شما می‌توانید محتواهای بصری قوی‌تر، جذاب‌تر، باکیفیت‌تر و گویاتری را برای نشر در فضای سوشال مدیا خلق کنید؛ به این ترتیب فعالیت شما در این صفحات موفق‌تر خواهد بود.

 1. کسب درآمد و ارتقا شغلی

امروزه در اکثر کسب‌وکارها فرصت‌های شغلی مرتبط با مهارت فوتوشاپ وجود دارد که به شما امکان کسب درآمد را می‌دهد؛ ازطرفی در اکثر مواقع داشتن مهارت فوتوشاپ می‌تواند جایگاه شغلی شما را ارتقا دهد.

 1. تسلط بر هنر دیجیتال

مهارت کار کردن با ابزار فوتوشاپ مختلف به شما این امکان را می‌دهد که بر تصاویر و هنرهای دیجیتال مختلفی مانند نقاشی و طراحی دیجیتال، ساخت کلاژ، آیکون‌های شبکه اجتماعی، موکاپ، انیمیشن، اکشن، گیف و… تسلط پیدا کنید.

 1. برندینگ قوی تر

امروزه حتی کوچک‌ترین بیزنس‌ها هم در فضای مجازی برای توسعه خود فعالیت تبلیغاتی دارند؛ بنابراین یکی از دلایل یادگیری فوتوشاپ این است که با خلق محتوای بصری خاص‌تر به شما در داشتن کسب‌وکاری با برندینگ قوی‌تر کمک می‌کند.

 1. بازسازی عکس قدیمی

عکس‌های قدیمی برای اکثر ما ارزشمند هستند اما اکثر آنها از کیفیت پایینی برخوردار بوده یا آسیب دیده‌اند؛ با کمک ابزار فوتوشاپ مخصوص می‌توانید عکس‌های قدیمی خود را بازسازی کنید.

 1. دنیای نامحدود فوتوشاپ

فوتوشاپ در سطوح مبتدی تا حرفه‌ای، دنیای نامحدودی از ادیت را برای خلق محتوای بصری در اختیار شما قرار می‌دهد؛ تسلط بر این مهارت نامحدود قطعا در بسیاری از زمینه‌ها به شما کمک خواهد کرد.

 1. بهبود ارتباطات اجتماعی

هرچقدر کیفیت محتوای بصری که شما در دنیای مجازی نشر می‌دهید بالاتر و جذاب‌تر باشد امکان جلب‌توجه کاربران و ایجاد ارتباطات اجتماعی موثر برای شما بیشتر خواهد بود.

 1. چالش ذهنی

تنوع برنامه‌ها و ابزارهای فوتوشاپ با قدرت ادیت نامحدودی که دارند ذهن شما را برای خلق تصاویر بهتر و باکیفیت‌تر به چالش می‌کشد؛ بنابراین کار کردن با این ابزار عملکرد ذهنی شما را بهبود می‌بخشد.

 1. سرگرمی مفید

کار کردن با ابزار فوتوشاپ یک سرگرمی جذاب و البته مفید است که همزمان باعث کسب مهارت می‌شود؛ بنابراین فوتوشاپ یک سرگرمی مفید برای اکثر افراد در تمام گروه‌های سنی است.

 1. کارایی گسترده

امروزه روش‌های مختلف فوتوشاپ در اکثر کسب‌وکارها راه‌ پیدا کرده‌اند و بسیاری از امور به ابزار مختلف فوتوشاپ وابسته هستند؛ بنابراین نیاز به یادگیری فوتوشاپ باتوجه به کاربرد روزافزون آن درحال افزایش است.

 1. بهبود فعالیت وب سایت

امروزه تاثیر فضای وب سایت در توسعه کسب‌وکارها بسیار زیاد است؛ بنابراین اکثر وب سایت‌ها حتی سایت‌های غیر فروشگاهی از طریق فوتوشاپ می‌توانند نوارهای تبلیغاتی و محتواهای تصویری تاثیرگذارتری داشته باشند.

 1. قدرت حل مسئله

گستردگی ابزار فوتوشاپ و قابلیت‌های مختلف آن باعث می‌شود که در جریان کار کردن با این ابزار و در ارتباط با فعالیت‌های مختلف، قدرت حلق حل مسئله شما افزایش پیدا کند.

 1. افکت های متنی

با یادگیری فوتوشاپ می‌توانید افکت‌های متنی مناسب و بسیار جذابی خلق کنید و متن خود را با قالب، فونت، سایز و… بسیار بهتری ایجاد کنید.

 1. افزایش اعتماد به نفس

باتوجه به کاربرد گسترده و روزافزون هنر فوتوشاپ در زمینه‌های مختلف؛ یادگیری این مهارت به عنوان یک هنر و علم روز می‌تواند شما را در فعالیت‌های اجتماعی و کاری بسیار با اعتماد به‌ نفس نشان دهد.

 1. کیفیت ارائه و سخنرانی

به یادگیری فتوشاپ می‌توانید اسلایدشوهایی حرفه‌ای آماده کرده و در هر زمینه‌ای به کمک آن یک ارائه یا سخنرانی بسیار موفق و باکیفیتی داشت باشید.

 1. بهبود کیفیت آموزش

در زمینه‌های آموزشی، با کمک فوتوشاپ می‌توان با تصویرسازی خلاقانه و طراحی‌های گرافیکی، مبحث موردنظر را باکیفیت بسیار بهتری تدریس کرد و به این شکل سطح آموزشی ارتقا پیدا می‌کند؛ این مسئله با وجود مدارس هوشمند و تدریس دیجیتال، دلیل یادگیری فوتوشاپ را توجیه می‌کند. جهت دیدن آموزش رایگان فتوشاپ کلیک کنید.

 1. ارتباط با سایر نرم افزارها

یکی از مزایای مهمی که می‌تواند دلیل مناسبی برای یادگیری فوتوشاپ باشد این است که نرم افزارهای فوتوشاپ به راحتی با دیگر نرم افزارهای شرکت ادوبی لینک می‌شوند؛ به این ترتیب شما می‌توانید به راحتی یک المان را از نرم‌افزاری به نرم‌افزار دیگر منتقل کنید.

 1. پیشرفت فوتوشاپ

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دیجیتال، بسیاری از نرم‌افزارها جایگاه و کارایی خود را از دست می‌دهند و اگر به گذشته دقت کنید نرم‌افزارهایی را به یاد می‌آورید که امروزه عملا منسوخ و غیر قابل استفاده هستند.

اما ابزار و نرم‌افزارهای فوتوشاپ طی دهه‌های گذشته نتنها منسوخ نشده‌اند بلکه مدام درحال آپدیت بوده و قابلیت‌های پیچیده‌تر و خاص‌تری به آن‌ها اضافه می‌شود؛ همچنین تنوع برنامه‌های فوتوشاپ نیز در سطوح مبتدی تا حرفه‌ای روزبه‌روز درحال افزایش است.

ازاین‌رو عدم توقف در پیشرفت و توسعه دنیای فوتوشاپ یکی از دلایل مهمی است که شما را مجاب کند به عنوان یک مهارت مهم، مفید و کاربردی در زندگی شخصی یا حرفه‌ای به یادگیری آن بپردازید.

جمع بندی

فوتوشاپ جزء موارد استثنایی است که همزمان می‌توان آن را مهارت، علم و هنر دانست چراکه یادگیری فوتوشاپ نیازمند درک علمی آن، کار با ابزار فوتوشاپ نیازمند مهارت و خلق آثار مختلف و منحصربه‌فرد به کمک آن یک هنر است. بنابراین در دنیای مدرن امروزی که هنر و علم دیجیتال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و محتوای تصویری بیشتر حجم و تاثیرگذارترین نوع محتوا است یادگیری فوتوشاپ دلایل بسیاری را دارد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *